Zdrowie

Aktywność fizyczna a ból stawów

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Aktywność fizyczna a ból stawów

Dzisiaj bardzo trudny temat, zwłaszcza dla osób, które wiedzą jak nieprzyjemny jest silny ból stawów.
Na pewno znajdzie się wiele osób, które podobnie jak ja, miały problemy lub nadal borykają się z bolącymi stawami. Sam zanim zacząłem wracać do sportu nie miałem ochoty na jakąkolwiek aktywność. Zaczęło się to powoli zmieniać od chwili, gdy zacząłem stosować suplementy diety Flexin500. Dzięki niemu powoli ból przestał ustępować, aż ostatecznie zupełnie ustąpił.
leki na zapalenie stawówW międzyczasie sam zacząłem aktywnie uprawiać sport, dzięki czemu mogę wam opisać swoje doświadczenia w związku z poszczególnymi formami sportów. W kolejnych wpisach rozwinę tematykę wymienionych form aktywności fizycznej.

Dzisiaj natomiast dowiecie się jak ćwiczyć gdy bolą stawy, a w zasadzie jaki rodzaj aktywności fizycznej jest polecany dla tych, którzy odczuwają silny ból stawów. Po kolei.

Bieganie odpada, a co z rowerem?

Najprzystępniejszą formą aktywności fizycznej jest bieganie, jednakże prawda jest taka, że nie każdy może uprawiać ten sport. Osoby cierpiące z powodu dolegliwości stawowo-kostnych, zwłaszcza te z nadwagą, mogą bardzo boleśnie się o tym przekonać. Sport ten cechuje się tym, że stawy są dość mocno obciążane, przez co przy problemami z tymi częściami ciała, warto zdecydować się na rower.Rower, SupleNaTak.pl

Popularne „pedałowanie” to idealne rozwiązanie dla każdego, kto przynajmniej w jakimś stopniu cierpi z powodu bolesności stawów. Nie mamy tutaj do czynienia z bezpośrednim naciskiem na torebkę stawową w kolanach, dzięki czemu z powodzeniem możemy uprawiać ten sport.

Popływamy?

Wszystkie osoby z problemami stawowymi powinny pływać? A dlaczego?

Dodam, że na początku byłem takiej samej myśli jak Wy… Ciągle pytałem… Jak sobie radzić z bólem stawów?

Tutaj rozwiązaniem jest… pływanie.

Pływanie SupleNaTak.pl

Przede wszystkim poprzez wypieranie wody, nasze ciało w basenie staje się znacznie „lżejsze”. Oczywiście po wejściu do wody nie tracimy od razu kilku kilogramów, a jedynie działają tu prawa fizyki, za sprawą których, nasze ciało nie jest już tak dotkliwym ciężarem. Za sprawą tego możemy poruszać z większą łatwością niż na suchym lądzie.

Tym samym bez jakichkolwiek negatywnych efektów, możemy pływać do woli. Panie bardzo cenią sobie aqua aerobik, ale moim zdaniem w przypadku mężczyzn, typowe pływanie jest odpowiedniejszą formą aktywności fizycznej, niż pląsanie w wodzie. Osobiście uwielbiam pływać i kiedy tylko mogę, zabieram swoich synów na pływalnię.

Nie byłbym sobą, gdybym nieco nie upomniał wszystkich, którzy szaleją na niestrzeżonych kąpieliskach. Pływanie jest wspaniałym sposobem na zrelaksowanie się i przynosi ogromną ulgę osobą cierpiącym nie tylko z powodu bólów stawowych, ale też zmagających się z bolesnością kręgosłupa. Jednak nie rzucajmy się od razu na każde jezioro i rzekę. Korzystajmy ze strzeżonych pływalni, bo tyko tam będziemy bezpieczni pod okiem ratownika.

A może spacer z kijkami?

Nordic walking już dawno zdobył popularność w naszym kraju. Takie spacerowanie to fajna zabawa. Ja najczęściej wędruję ze swoją żoną.

Pamiętajcie, że tabletki na stawy, czy też środki na ból stawów, to nie wszystko. Liczy się Wasza aktywność fizyczna!Nordic Walking- SupleNaTak.pl

Maszerujemy po parku i wszędzie tam, gdzie spędzamy urlopy. Uprawiając nordic walking, angażujemy mnóstwo mięśni, więc nie tylko doskonale się dotlenimy, ale też w krótkim czasie stracimy kilka zbędnych kilogramów. Przy okazji możemy podziwiać piękno, otaczającej nas okolicy.

Bez względu na to, na jaki sport się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, że nie wolno lekceważyć bólu stawów. Flexin 500 w moim przypadku zadziałał doskonale i mimo że nadal bardzo intensywnie pracuję fizycznie, nie mam z tego powodu żadnych nieprzyjemności.

Pamiętajcie sport to zdrowie, ale należy rozsądnie wybierać aktywność fizyczną, aby bardziej sobie nie zaszkodzić.

Logo Flexin - SupleNaTak.plTyle na dziś. Na koniec małe przesłanie. Jeśli odczuwasz silny ból stawów, koniecznie sprawdź Flexin 500 i przede wszystkim nie bój się aktywności fizycznej! Ruch jest niezwykle istotny, zwłaszcza jeśli chorujesz na stawy.

Daj sobie szansę!


O Autorze

Piotrek

Piotrek

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Nasi Trenerzy

NASI TRENERZY Witajcie. Na pewno wielu z was zetknęło się, jeśli nie w praktyce, to przynajmniej w teorii, z pojęciem...

Zamknij