Zdrowie

Aktywność fizyczna przy bólu stawów – Pływanie

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Aktywność fizyczna przy bólu stawów – Pływanie

Tak jak napisałem w ostatnim artykule, dzisiaj rozwinę tematykę konkretnej aktywności sportowej przy bólu stawów. Tematem mojego wpisu będą wszystkie pozytywne aspekty, związane z pływaniem. Nie będę tutaj oczywiście zachęcał do pokonywania dystansów olimpijskich, ale mam nadzieję, że zachęcę was do częstych wizyt na basenie.
leki na zapalenie stawów
Poza tym wspomnę w dwóch słowach o zaletach stosowania suplementu diety na stawy Flexin 500.

Dlaczego warto pływać?

Pierwszą i najprostszą odpowiedzią jaka się tutaj nasuwa to – po prostu, dla przyjemności. Sam w dzieciństwie uwielbiałem pływać, niestety szybkie Dlaczego Pływac- SupleNaTak.pltempo życia sprawiło, jak miłe doznania towarzysza uprawianiu tego sportu. Na szczęście wróciłem do niego po latach. Po godzince spędzonej na basenie człowiek czuje się znacznie lepiej, co sam mogę potwierdzić. Jednakże sport ten ma znacznie więcej zalet, niż nam się wydaje.

Na pewnio nie jeden raz spotkaliście się ze stwierdzeniem, że woda „wyciąga”. Chodzi tutaj o to, że regularne pływanie pozwala na szybką utratę zbędnych kilogramów. Poza tym nawet osoby ze sporą nadwagą, a także otyłe dzięki temu, że poruszają się w wodzie, znacznie wolniej się męczą. Wynika to z tego, że przebywając w basenie, nasze ciało staje się w pewnym sensie lżejsze. Jeżeli nie pływacie zbyt dobrze, nie przejmujcie się, że od razu nie będziecie w stanie przepłynąć 25 metrów.

To „Trening czyni mistrza” i im więcej godzin tygodniowo spędzicie na basenie, tym lepiej.

Jak pływanie działa na nasze zdrowie?

Rozważając zdrowotne aspekty pływania, należy wspomnieć o tym, że znacznie odciąża ono kręgosłup, podobnie zresztą jak stawy. Sam przez długie lata mając problemy z tymi ostatnimi, wiem jaką ulgę sprawia pływanie.Pływanie-Zdrowie-SupleNaTak.pl Przy okazji bólu stawów, warto wspomnieć także o odpowiedniej suplementacji. Wiele osób wychodzi z bardzo złudnego założenia, że jak poboli, to w końcu przestanie. Niestety w przypadku stawów, ból bywa często nie do zniesienia.

Pewnie gdybym nie zaczął stosować supli na stawy Flexin 500, do dziś miałbym problemy z poruszaniem. Na szczęście te konkretne suplementy diety, działają bardzo skutecznie i już w ciągu miesiąca można odczuć pozytywne następstwa przyjmowania tabletek.

Jakie są inne pozytywne efekty pływania?

Dzięki pływaniu wzmacniamy nasze mięśnie, bez jednoczesnego obciążania stawów i kręgosłupa. Poza tym osoby, które borykały się z problemami natury sercowej, powinny jak najczęściej gościć na pływalni. Pływanie wpływa bowiem bardzo pozytywnie na nasze płuca – zwiększa się ich pojemność, ale też przyczynia się do poprawy pracy serca.

Dodając do tego świetne samopoczucie i zgrabną sylwetkę, mamy pełen zestaw zalet spędzania czasu na basenie.

Jak często pływać?

W zasadzie nie ma ograniczeń w tej kwestii. Ważne jest, abyśmy przynajmniej dwa razy w tygodniu wybrali się na basen i popływali. Jeżeli nie umiecie pływać – najwyższa pora się nauczyć. Rodzina-Syn-SupleNaTak.plW każdym większym i mniejszym mieście prowadzone są odpowiednie kursy, które pozwolą wam na szybkie opanowanie techniki. Pływanie daje wielką radość. Sam często zabieram na basen swoich synów, aby też docenili zalety tego sportu.

Poza tym mamy trochę czasu dla siebie, co też jest bardzo ważne.

W następnym wpisie ponownie poruszę temat pływania. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jaki styl pływania jest najłatwiejszy do opanowania i jak rozłożyć trening na basenie, śledźcie kolejne artykuły mojego autorstwa. Podpowiem wam, jak zacząć przygodę z tym sportem i na co zwrócić szczególną uwagę, maszerując z kijkami. Bez względu na to, na uprawianie jakiego sportu się zdecydujecie, pamiętajcie o suplach.

Logo Flexin - SupleNaTak.plJeżeli już pierwszego dnia wasza aktywność fizyczna będzie okupiona bólem, szybko się zniechęcicie. Ja od dłuższego czasu stosuję Flexin 500 i w zasadzie już nie odczuwam żadnej niedogodności związanej z bolesnością stawów, przy czym oczywiście nie zapominam o codziennej aktywności fizycznej. Bez niej wszelkie suplementy będą znacznie mniej skuteczne.


O Autorze

Piotrek

Piotrek

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha Tym artykułem rozpoczynam serię wpisów, dotyczących ćwiczeń na poszczególne mięśnie brzucha, jakie możecie wykonywać na siłowni. Na...

Zamknij