Aktywność Ciało Odchudzanie Zdrowie

Ćwiczenia na wysoki cholesterol. Czy to działa?

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Ćwiczenia na wysoki cholesterol. Czy to działa?

Działa!

Wysoki poziom Cholesterolu - SupleNaTakZ pewnością słyszeliście nie raz o zagrożeniach dla zdrowia, spowodowanych podwyższonym cholesterolem. Ale czy wiecie, co to tak naprawdę oznacza? I czy ćwiczenia i sport jest skuteczną metodą na walkę ze złym poziomem cholesterolu?

Postanowiłem bliżej przyjrzeć się tej zależności.

Szybko schudnij - SupleNaTak.pl

Kto jest zagrożony?

Wszyscy ci, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia. Czyli jaki? Nie ćwiczą, palą, niezdrowo się odżywiają, mają nadwagę – oto lista zagrożonych. Jesteście na niej?

Jeśli chcecie się upewnić, możecie wykonać szybkie badanie krwi u swojego lekarza rodzinnego, które wykaże, jaki macie poziom cholesterolu.

Są dwa rodzaje cholesterolu:

Dwa rodzaje Cholesterolu - SupleNaTak

 

1. Cholesterol o niskiej gęstości (LDL) – to zły cholesterol:  zwęża średnicę arterii i powoduje powstawanie skrzepów.

2. Cholesterol o wysokiej gęstości (HDL) – to dobry cholesterol: odpowiada za ochronę przed atakiem serca.

Jeśli poziom złego cholesterolu będzie zawyżony, pora abyście poważnie zastanowili się nad metodami jego obniżenia!

Aby obniżyć poziom złego cholesterolu i podwyższyć poziom tego dobrego, należy…

No właśnie, co należy robić?

 • Regularnie ćwiczyć – ćwiczenia poprawiają przepływ krwi w układzie krwionośnym, zapobiegając tym samym powstawaniu skrzepów.
 • Zastosować odpowiednią dietę, która pozwoli zredukować ilość spożywanych tłuszczów nasyconych – zastąpić tłuszczami jednonienasyconymi i wielonienasyconymi (oliwa z oliwek, awokado i orzechy).Chcesz Schudnąć? - SupleNaTak
 • Unikać cukru – jest on zamieniany w tłuszcz, a następnie w cholesterol.
 • Uzupełniać witaminy A i D odpowiadają one za ochronę żył (jeść jajka, łososia, ciemnozielone i żółte warzywa).
 • Gotować na parze, dusić, grillować – nie smażyć!
 • Stosować błonnik – on skutecznie obniża poziom cholesterolu.
 • Zrzucić wagę – można zastosować tu Therma Cuts, suplement na szybkie pozbycie się nadmiaru tłuszczu.
 • Rzucić palenie.
 • Unikać stresu –  wzrost napięcia powoduje wzrost cholesterolu.
 • W ostateczności skonsultować się z lekarzem, w celu prawidłowego leczenia.

Chcesz żyć zdrowo? Bądź na bieżąco z kategorią „Zdrowie„.

O Autorze

Piotrek

Piotrek

5 komentarzy

 • Czy będziecie pisali coś jeszcze na ten temat? Mam ten problem i chciałbym się dowiedzieć więcej… Może coś o diecie lub o suplementach…? Dzięki z góry

  • Siema

   Tak będziemy pisać, właśnie powoli przymierzamy się do opisu nowej diety, uchylę rąbka tajemnicy, że postaram się wam przybliżyć pojęcie Glutenu i co się z nim wiąże. Najlepiej będzie jak zapiszesz się na Newsletter, wtedy już nić ci nie umknie z tego co publikujemy. Pozdrawiam

 • Witam, mam zajecia siłowe oraz cardio, a więc ruch mam codziennie, a mimo to mam wysoki poziom trójglicerydów bo aż 500. Staram się trzymać zdrową dietę, ale to na nic. Nie mogę żywić się głównie warzywami, bo wagę mam odpowiednią do wzrostu, a raczej zależy mi na tym aby nabrać masy mięśniowej, a bez w miarę normalnego jedzenia nic z tego nie będzie. Proszę o poradę, co powinienem zrobić, czy już tylko tabletki mogą mi tylko pomóc?

  • Cześć :)

   Wiesz temat Wysokiego Poziomu Trójglicerydowego postanowimy opisać w nowym artykule. Postaram się na niego spojrzeć od strony właśnie diety. Na pewno nie jedz słodyczy, nie wiem jak wygląda u ciebie Sprawa z tłuszczami tzn jakie używasz do Diety. Musisz uważać na tluszcza jaki masz w diecie!! Na pewno unikaj masła, pełnostłustego nabialu i mięsa tłustego. Myślę, że przerzucenie się na Ryby będzie bardzo dobrym ruchem. Na tygodniach na stronie wystartuje dział z Dietetykiem i możliwością konsultacji co i jak. Bo jak już WIESZ, twój przypadek jest bardzo indywidualny i tak na hop :)
   ps. Co do suplementacji to też jest sposób, nawet zalecam, ale trzeba być świadom, że dieta jest bardzo ważna, suplementacja pomaga i czase jest po prostu niezastapiona, aby mieć dobrą sylwetkę:)

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Ola – Trener personalny

Ola - Trener personalny...  a właściwie Aleksandra Maciejczyk Ola jest trenerem personalnym oraz instruktorem sportu, który posiada ogromne pokłady energii, a...

Zamknij