Ciało Fitness Nasi Trenerzy Zdrowie

Debiuty Bikini Fitness IFBB 2016!

Robert
Napisane przez Robert

Debiuty Bikini Fitness IFBB 2016!

Ola 3 SupleNaTak.plZ dumą zapraszamy wszystkich naszych czytelników do dopingowania na żywo, bądź na łamach naszego portalu naszej trenerce personalnej, Oli, która pod koniec lutego tego roku weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu sportowym – Fit Festiwalu, w zawodach Debiuty Bikini Fitness IFBB 2016!

Więcej na temat Oli znajdziecie w artykule Trener Personalny – Ola.

Przy okazji koniecznie sprawdźcie kategorie wpisów Zdrowie oraz Ciało.

Ok wracamy do konkretów! :)

Jaka jest historia i osiągnięcia tego Fit Festiwalu?

Debiuty otwarte są dla wszystkich osób, które pierwszy raz pojawiają się na scenie, pragnących rozpocząć karierę wyczynową w kulturystyce lub fitness.

10

Historia Debiutów PZKFiTS zaczęła się w 1994 roku, w Bydgoszczy, gdzie zorganizowano pierwsze zawody. Poczałkowo zasięg imprezy był dość ograniczony, jeśli chodzi o uczestników: zazwyczaj startowało tam maksymalnie 20 zawodników i to tylko z Bydgoszczy i okolic.

Sytuacja uległa poprawie cztery lata później, gdzie liczba startujących wzrosła do 40, wprost proporcjonalnie do poziomu imprezy, o którym świadczyły pierwsze miejsca medalowe Mistrzostw Polski (Jarosław Makowiecki, Piotr Pielużek, Robert Kiesz).

Kamil Majek W-ce Mistrz Świata

Źródło: http://paco.pl/galeria-fitness/gowna/kulturystyka/kamil-majek-wicemistrz-wiata/kamil-majek-wicemistrz-swiata-3238.html

Od tego czasu było już tylko lepiej. W 2000 roku zadebiutował tam późniejszy mistrz świata mężczyzn, Kamil Majek, który już jesienią tego samego roku wywalcza tytuł wicemistrza świata juniorów, 3 lata późnej został mistrzem Europy mężczyzn, w 2005 roku zdobył tytuł wicemistrza World Games, a rok później – mistrza świata!

Agnieszka Ryk

Źródło: http://kif.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=96152

Swoją wielką karierę zaczęła też w Debiutach  Agnieszka Ryk – liderka polskiej kulturystyki, która w 2005 roku została mistrzynią World Games oraz mistrzynią świata!

Robert Piotrkowicz

Źródłó: http://www.pumpit.eu/robert-piotrkowicz/

Od 2003 roku „Debiuty” zostały organizowane w Ostrowi Mazowieckiej i tam zaczyna się prawdziwy sukces tego wydarzenia! W 2005 roku bierze w nich udział największa gwiazda w historii polskiej kulturystyki, Robert Piotrkowicz, który jesienią zdobywa brązowy medal MŚ Mężczyzn, a także: tytuł mistrza świata w open (2007), mistrza Europy (2007), wicemistrza Arnold America (2008), zwycięstwo w turnieju Mr. Europe Pro 2013 oraz trzykrotny udział w elitarnym konkursie zawodowców Mr. Olympia.

 

Bardzo dużo gwiazd polskiej sceny kulturystycznej i sceny fitness brało udział w Debiutach w kolejnych latach: wicemistrzyni Europy i Arnold Classic Europe w fitness sylwetkowym Magdalena Krajkowska, mistrzyni Europy kobiet w fitness sylwetkowym 2009 Renata Jabłońska, oraz absolutna mistrzyni świata juniorek 2008 Agata Radziwoniuk.

 

Źródło: http://noeasy.pl/ludzie/karol-malecki-czesc-3-wywiadu/

Źródło: http://noeasy.pl/ludzie/karol-malecki-czesc-3-wywiadu/

 

Największym odkryciem był Karol Małecki, późniejszy wicemistrz Europy w kulturystyce oraz tryumfator Amatorskiej Olympii i Arnold Classic Europe.

 

W roku 2015 impreza przeniosła się do Gdańska, a liczba uczestników Debiutów osiągnęła pułap ponad 300 zawodników! W kategorii Bikini Fitness, w której w tym roku będzie prezentowała swoje zalety i umiejętności nasza trenerka, Ola, sukces odniosła Izabela Bogaczewicz.

 

O Autorze

Robert

Robert

1 Komentarz

  • Zamierzam tam być, w końcu to moja trenerka i już szykuję wielki motywujący transparent!!!!! Chociaż Ola nie potrzebuje transparentów – ona jest odpowiednio zmotywowana, a najbardziej motywują ją moje efekty!!!! Mimo to – Ola trzymam kciuki i będę tam z Tobą!

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Kolacja po treningu – szybki mini poradnik

Kolacja po treningu – szybki mini poradnik Wielu z Was aktywność fizyczną uprawia zazwyczaj wieczorem, po pracy. Aktywność ta ma...

Zamknij