Ciało Odchudzanie Zdrowie

Dieta zgodna z grupą krwi 0

Kasia
Napisane przez Kasia

Dieta zgodna z grupą krwi 0.

Dieta oparta o konkretna grupę krwi bez wątpienia przyczyni się do utraty zbędnych kilogramów pod warunkiem, że będziecie przestrzegać określonych zasad w zakresie żywienia.

Dzisiaj opiszę Wam zarówno te szczególnie wskazane produkt żywnościowe, jak i te których zdecydowanie należy unikać.

Zanim jednak, zapraszam do przeczytania informacji ogólnych, o których pisałam w artykule dieta zgodna z grupą krwi.
 choroby układy krążenia
Grupa krwi 0 jest bardo specyficzna, wobec czego osoby ją posiadające, powinny poznać bliżej produkty, wpływające pozytywnie na ich wagę i dobre samopoczucie.

Pamiętajcie, ze oprócz odpowiedniej diety, jak i ćwiczeń (polecam sprawdzone sposoby na zgrabne uda i pośladki), niezwykle istotna jest suplementacja. Jeśli chodzi o dietę zgodną z grupą krwi 0 śmiało możecie korzystać z Therma Cuts są to suple na szybkie odchudzanie. Pisałam również o nich artykuł Therma Cuts – suple na szybkie odchudzanie

Co ograniczyć, aby schudnąć?

Kilka produktów wpływa na przybieranie na wadze u osób z „zerówką”. Zaczynając odchudzanie, już na samym początku powinniście znacznie zmniejszyć ilość roślin strączkowych
jak chociażby fasola nerkowata czy soczewica, a także produktów produkowanych ze zbóż, głównie pszenicy w swojej diecie.

Sprawdzenie- SupleNaTak.plW przypadku wymienionych wyżej roślin, określanych kiedyś mianem motylkowych, najbardziej niekorzystne działanie na organizm mają zawarte w nich lektyny. Przyczyniają się one bowiem do obniżenia zdolności naszych mięśni do dużego wysiłku.

Jak już wspominałam w jednym z poprzednich wpisów, intensywne oczywiście można spożywać chleb, ale najlepiej sięgać po chlebek świętojański lub żytni. Produkty typowo pszeniczne zdecydowanie odradzam.

Ponadto starajcie się jeść jak najmniej produktów, które wpływają na niedoczynność tarczycy.

Dieta zgodna z grupą krwi 0 o czym należy pamiętać? Przede wszystkim o odpowiednich produktach!

Produkty, od których osoby z grupą krwi 0 przybierają na wadze:

– wpływające na poziom produkcji insuliny kukurydza i pszenica,

– fasole kidney i navy, przyczyniające się do słabszego wykorzystywania kalorii,

– kalafior i gorczyca, które wpływają negatywnie na produkcję hormonu przez tarczycę,

– brukselka oraz kapusta- hamujące wydzielanie hormonu tarczycy.

Jakie produkty powinny do diety wprowadzić osoby z grupą 0?

W związku ze skłonnością do nadczynności tarczycy, a także małą produkcją jodu przez osoby posiadające „zerówkę” warto tak ułożyć dietę, aby nie zabrakło w niej produktów, takich jak:

– kelp oraz owoce morza- wodorosty zawierające duże ilości jodu,

– sól jodowana,

– wątroba i czerwone mięso, które przyspieszają metabolizm,

– kapusta włoska, brokuły a także szpinak- poprawiają metabolizm.

A co z wegetarianizmem?

Oczywiście rozumiem pobudki osób, które rezygnują z jedzenia mięsa, jednak w przypadku ludzi posiadających grupę krwi zero, taki sposób żywienia mówiąc delikatnie jest niewskazany.

Jak piszą autorzy książki pt:”Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cztery grupy. Cztery diety” D’Adamo Peter J oraz Whitney Catherine :

Poronionym pomysłem był i jest wegetarianizm, który dziesiątkom tysięcy ludzi z grupą krwi 0 i B skrócił życie o kilka do kilkunastu lat.

Ograniczając się jedynie do białka roślinnego, można wyrządzić wielką krzywdę swojemu organizmowi.

Nie będzie to odczuwalne od razu, jednak po dłuższym czasie bezmięsnego menu, praca poszczególnych organów będzie mniej wydajna, a tym samym pojawi się cały szereg chorób, charakterystycznych dla osób niedożywionych, a także brak energii.

A zatem pamiętajcie, że jeżeli posiadacie grupę 0 powinniście jeść takie produkty jak:

 

Tabelka Produktów dla Diety 0

 

Thermacuts-SupleNaTak.plPamiętajcie o tym, że produkty obojętne należy spożywać oczywiście z umiarem. Na początku przestawienie się na dietę, dedykowaną danej grupie krwi, może być problematyczne. Jednakże, kiedy dołączycie do tego suplementację, jak chociażby suple w postaci Therma Cuts oraz regularną aktywność fizyczną, zobaczycie dość szybko efekty w postaci utraty wagi.

W moim kolejnym artykule, opiszę i scharakteryzuję grupę krwi A.

Zapraszam do dalszej lektury i pozdrawiam.


O Autorze

Kasia

Kasia

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
FaceFitness czyli ĆWICZENIA na zmarszczki

FaceFitness czyli ćwiczenia na zmarszczki Coraz więcej kobiet sięga po zabiegi medycyny estetycznej, aby niejako powstrzymać upływający czas. Moim jednak zdaniem,...

Zamknij