Ciało Fitness Zdrowie

FaceFitness czyli ĆWICZENIA na zmarszczki

Kasia
Napisane przez Kasia

FaceFitness czyli ćwiczenia na zmarszczki

Coraz więcej kobiet sięga po zabiegi medycyny estetycznej, aby niejako powstrzymać upływający czas. Moim jednak zdaniem, zamiast sięgać od razu po lifting, botox, czy jeszcze bardziej inwazyjne działania, warto zacząć od gimnastyki.

Jeżeli regularnie uprawiamy sport, nasze ciało nabiera ładnych kształtów, a my czujemy się dobrze.

Dlaczego więc miałybyśmy zaniedbywać twarz? W końcu to ona jest naszą wizytówką i warto poświęcić jej nieco więcej uwagi.
pierwsze zmarszczki
Zanim przejdziemy do dzisiejszego wpisu, sprawdź dlaczego dieta powinna być dobrana do grupy krwi.

Czym jest joga twarzy?

Joga twarzy określana także mianem facefitness, przywędrowała do nas z Indii. Są to bardzo proste ćwiczenia, które można wykonać w dosłownie Joga Twarzy- SupleNaTak.plkilka minut. Ich efekty będą dość szybko zauważalne. Już po ok. 3 tygodniach regularnych ćwiczeń, na które dziennie wystarczy poświęcić 10 minut, zauważycie, że skóra nabiera jędrności, a dodatkowo stanie się ona bardziej promienna.

Jak zbudowana jest nasza twarz i skąd te zmarszczki?

Twarz jest bardzo skomplikowanym systemem, który tworzy w granicach 60 różnych mięśni. Ponad 80 procent z nich jest odpowiedzialnych za ruch twarzy. Mięśnie te często są określane mianem mimicznych. To w jakim stopniu są one napięte, warunkuje ogólny wygląd twarzy. Wobec czego warto zadbać o ich codzienną gimnastykę.

Zapewni ona lepsze ukrwienie, a tym samym zdrowszy wygląd. Bardzo nie lubiane przez panie w każdym wieku zmarszczki, powstają w Emocje- SupleNaTak.plwyniku wykonywania częstych ruchów mimicznych. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie nad nimi do końca zapanować, bo któż z nas jest w stanie powstrzymać uśmiechanie się, czy wyrażanie zdziwienia. Dodatkowo poprzez osłabienie zawartych w skórze włókien kolagenowych, jak również przez wiotczejące mięśnie, przybywa nam niechcianych „bruzd”.

Jakie są zalety facefitnessu?

Przede wszystkim należy podkreślić fakt, że joga twarzy jest zupełnie bezbolesna. Co więcej nie wymaga ona od nas dużych nakładów czas, a dodatkowo w podczas wykonywania określonych ćwiczeń, na pewno będziecie dobrze się bawić. W porównaniu do niezwykle kosztownych i obarczonych dużym ryzykiem operacji plastycznych, tak zupełnie bezpłatna alternatywa, na pewno będzie lepszy rozwiązaniem.

Jeżeli będziecie ćwiczyć systematyczne, wasza twarz „odwdzięczy się” Wam pięknym wyglądem, a dodatkowo zredukujecie już posiadane zmarszczki, jak również opóźnicie proces pojawiania się nowych.

Zobacz jak skutecznie zwalczyć zmarszczki.

Na co wpływa trening mięśni twarzy?

Przede wszystkim wykonując regularne ćwiczenia sprawiamy, że:

– nasza skóra staje się mocniejsza, jędrniejsza i lepiej napięta,

– zmarszczki ulegają spłyceniu,

– redukujemy oznaki zmęczenia,

– wymodelujecie rysy twarzy.

Jak zatem widać, facefitness ma wiele pozytywnych następstw. Jednocześnie w myśl hasła :”Jesteś tym, co jesz”- nie zapominajcie o diecie, a także nawadnianiu organizmu, jak i odpowiedniej suplementacji.

Collagenisc logoWarto także sięgnąć po suple. Osobiście polecam Collagenics – suplementy na zmarszczki, który znacznie ułatwi Wam możliwość uzyskania pięknej i gładkiej twarzy, ponieważ w przeciwieństwie do kremów, działa od wewnątrz.

Jeśli chodzi o suplementy Collagenics, pisałam już o nich tutaj. Sprawdźcie koniecznie.

Mój kolejny wpis będzie dotyczył już konkretnych ćwiczeń. Nie możecie go pominąć.


O Autorze

Kasia

Kasia

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Jak zmotywować się do diety?

Jak zmotywować się do diety?   Bez wątpienia każda osoba walcząca ze zbędnymi kilogramami, wie jak ciężko jest przejść na dietę....

Zamknij