Aktywność Ciało Odchudzanie Rzeźba Zdrowie

Idzie wiosna… Jak zwiększyć motywację do ćwiczeń?

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Jak zwiększyć motywację do ćwiczeń?

Zastanawiacie się nad tym? Pewnie tak, bo w końcu idzie wiosna.

Wiosna przyszła szybciej w tym roku, taka piękna, a ty męczysz się na tym stepperze w pokoju… Wyszłabyś lepiej na dwór i auto umyła…

Działają na Was takie słowa motywacyjne?

10

Lepiej napiszę Wam króciutko, jak zwiększyć motywację do ćwiczeń w inny sposób :-)

Wymarzona sylwetka i zdrowie wymaga regularnych treningów, których nie należy odkładać na kolejny dzień. To wiecie. Ale jak poradzić sobie z coraz mniejszym zapałem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, szczególnie po zimie?

Może warto zacząć od sportu? Bo jak mówi stare porzekadło SPORT TO ZDROWIE.

Co Wam w tym pomoże?

 1. Wyobraźnia – zobaczcie siebie w wymarzonej formie, w wymarzonych jeansach, w wymarzonej sukience, w wymarzonym obcisłym t-shircie; wyobraźcie sobie, jak koleżankom w pracy szczęki opadają na podłogę, a kolegom oczy obracają się wokół własnej osi i zęby zgrzytają z zazdrości…
 2. Określenie celu i lista osiągnięć do zdobycia – celu, który pozwoli osiągnąć Wam osobiste zielona kawakorzyści, zdrowotne też; nie ma większej motywacji, niż stopniowe, ale stałe odhaczanie kolejnych punktów z listy.
 3. Różnorodność celów – jeśli już osiągniecie wszystkie cele z listy, należy zrobić listę nr 2, a potem 3, itd… Nie należy poprzestać na jednej liście.
 4. Korzyści zdrowotne – warto je wypisać i czytać codziennie (ładniejsza cera, lepsze życie seksualne, wysportowane ciało, którego wszyscy będą Wam zazdrościć, lepszy sen).
 5. Korzyści dla Waszej psychiki – lepszy nastrój, wzmożona produkcja hormonów szczęścia, lepszy sposób na leczenie depresji niż łykanie antydepresantów, większe poczucie własnej wartości, zwiększona inteligencja.
 6. Plan działania – najlepiej taki, który zawiera przyjemne dla Was formy aktywności fizycznej – dobrze opracowany plan może być naprawdę pomocny.
 7. Strój – nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak nowy strój może być motywujący! To druga skóra, którą można pochwalić się podczas ćwiczeń. Dzięki niemu możecie wyeksponować swoje atuty, a ukryć ewentualne niedociągnięcia matki natury…
 8. Suplementy – odpowiednie suplementy pomogą Wam osiągać lepsze wyniki! I to nie tylko ze względu na zainwestowane w nie pieniądze…
 9. Trening grupowy – wspólne ćwiczenia wiążą się ze wspólna rywalizacją, a to jest jeden ze sposobów bardzo skutecznej motywacji.
 10. Trener personalny –  który nie pozwoli na to, by porzucić marzenia o pięknej sylwetce. On to dopasowuje ćwiczenia do kondycji, wieku i poziomu ćwiczącego oraz obserwuje wszystkie reakcje organizmu i zmienia zestawy ćwiczeń, w zależności od potrzeb. Zajrzyjcie do naszych trenerów personalnych, Oli i Marka, którzy dla wielu z Was mogą okazać się dodatkowym motywatorem:-)
 11. Regularne pomiary ciała – ciągłe ich monitorowanie będzie zachętą do uzyskiwania coraz to lepszych wyników i efektów (np. pomiar początkowy oponki na brzuchu, wykonywany systematycznie co siedem dni).
 12. Nagrody – w zależności od waszych potrzeb i zachciewajek: ubrania, obuwie, sprzęt, wycieczki – wszystko, tylko nie desery!
 13. Motywacyjne fitness programy i literatura – na niektóre osoby bardzo motywująco działają tego typu programy – osiągnięcia innych osób są niesamowicie inspirujące.
 14. Grafik – wprowadza porządek i systematyczność, reguluje Wasz czas wolny i pozwala na rozplanowanie treningów z głową.
 15. Muzyka – zawsze i wszędzie – pomoże utrzymać odpowiednie tempo ćwiczeń i doda pozytywnego kopa i odwraca uwagę od zmęczenia (nie ma nic gorszego niż mdła muzyka do ćwiczeń albo programy publicystyczne puszczane na siłowniach…).
 16. Walka z nudą i monotonią kontra kreatywność – szukajcie nowych form aktywności fizycznej, np. taniec, Zumba, pływanie, pole dance – wszystkie formy aktywności ruchowej dozwolone!
 17. Bez presji – myślcie tylko o najbliższym treningu i nie stresujecie się następnym, małymi kroczkami do celu.

Nie myśl o treningu, tylko po prostu go zrób! 

 dobre tabletki na odchudeniePodobają Ci się tego typu wpisy? Bądź na bieżąco z kategoriami Aktywność, Zdrowie i Ciało.

Możecie na wiele sposobów motywować się do ćwiczeń, walcząc jednocześnie z nudą i zniechęceniem. Ja mam dla Was jeszcze jedną, ostatnia radę: nie porównujcie się z innymi, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś lepszy od Was i ktoś gorszy, a Wasze osobowości są różne i czasami mogą tłumaczyć spadający zapał właśnie tym, że są lepsi, albo tym, że są przecież gorsi od Was…

To Wasz trening, Wasza wiosna, Wasze cele! 

O Autorze

Piotrek

Piotrek

4 komentarze

 • Świetnie, że o tym piszesz ! Mam problemy z pójściem na siłownię już od 2 tygodni, mimo że zapłaciłem z góry za 3 miesiące ! Szkoda kasy, nerwów, zawsze coś pójdzie nie tak i koniec końców nie pójdę na siłownię . Mam już nawet koszulkę sportową, treningową termoaktywną, tylko motywacja …

  • Witam

   Wiemy jak ważna jest motywacją, dlatego piszemy o niej często, polecam zaglądać na nasz Fun Page gdzie Postaramy się troszkę rozruszać waszą motywacje poprzez np. muzykę motywującą. Ja sam jak ćwiczę sam to słucham podczas treningu tylko takiej Muzyki.

   • Taaa, muzyka to podstawa u mnie, jeśli chodzi o motywację:-)) Pamiętam, jak po godzinie biegania na bieżni, myślałam, że już nie dam rady i wtedy na mp3 załączył się tak energetyczny i nowy kawałek, że zdołałam jeszcze 20 minut wyciągnąć, nawet o tym nie myśląc i nie męcząc się, puszczając go w kółko od początku:-)

    • SUPER!!Ciesze się! Dziś na naszym Fun Page’u uruchamiamy Poniedziałkowa Nutę Motywująca, właśnie dla tych wszystkich którzy czegoś takiego szukają lub Baaa nawet nie słyszeli, że coś takiego jest. Polecam sprawdzić na mnie to super DZIAŁA!!

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Debiuty Bikini Fitness IFBB 2016!

Debiuty Bikini Fitness IFBB 2016! Z dumą zapraszamy wszystkich naszych czytelników do dopingowania na żywo, bądź na łamach naszego portalu...

Zamknij