Aktywność Ciało Odchudzanie Zdrowie

Jak zacząć trening? Porady dla osób z nadwagą.

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Jak zacząć trening?

Porady dla osób z nadwagą.

Dzisiaj poruszę temat treningu osób otyłych, które w ostatnim czasie nie podejmowały żadnej aktywności fizycznej. Osoby takie, przed podjęciem decyzji o kupnie karnetu na siłownię, powinny przestrzegać standardowych zaleceń w celu uniknięcia kontuzji oraz niekorzystnych efektów zbyt pochopnie podjętego treningu. Zapoznajcie się z nimi, zapraszam.

zielona kawa tabletki

Trening dla otyłych- SupleNaTakWiadomo, że osoby z nadwagą nie mogą pochwalić się nawet poprawną kondycją fizyczną. Ich układ krążenia jest nadwyrężony i dlatego powinny one bardzo ostrożnie i małymi kroczkami wprowadzać jakikolwiek trening. Początkowo przede wszystkim powinny to być ćwiczenia nieobciążające zbytnio serca oraz stawów, np. spacery czy też basen lub rower. Można zacząć od 15 minut 2-3 razy w tygodniu. Później, kiedy wydolność się poprawi, należy stopniowo zwiększać długość i intensywność treningu. Nie brzmi to może zbyt profesjonalnie ani imponująco, ale należy w tym przypadku pamiętać o głównej zasadzie:

Nie szarżować! Mierzyć zamiary na siły i na możliwości zdrowotne!


Zbyt intensywne ćwiczenia mogą doprowadzić do:

  • przewlekłego bólu stawów,
  • poważnych kontuzji,
  • nadwyrężeń mięśni,
  • zwiększenia ryzyka nagłego zawału serca.

Od czego należy zacząć?

Od czego należy zacząć- trening dla otyłych - SupleNaTakNa początek należy zdać sobie sprawę z własnej słabości i braku kondycji, z osłabionego ciała, braku wysiłku fizycznego i siłowego, zaburzeń zdrowotnych ( nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, choroby zwyrodnieniowe). Jeśli przyjmiecie to do wiadomości i nie zniechęcicie się, a wręcz przeciwnie, pora przygotować się do bezpiecznego i efektywnego treningu. Warto też pamiętać o odpowiedniej suplementacji, która pomoże Wam podnieść kondycję i przyspieszy w bezpieczny sposób efekty treningu. Polecam szczególnie:

Droga do celu- trening Dla Otyłych - SupleNatTak

O Autorze

Piotrek

Piotrek

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Bieżnia dla początkujących – plan treningowy dla świeżaków!

Bieżnia dla początkujących – plan treningowy dla Świeżaków! Bieżnia jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących biegaczy, ponieważ oferuje możliwość kontrolowania i...

Zamknij