Ciało Odchudzanie Zdrowie

Jak zmobilizować się do ćwiczeń?

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Jak zmobilizować się do ćwiczeń?

Panowie w pewnym wieku, czyli około 40-go roku życia mają w wielu przypadkach dużą tendencję do tycia. Mnie na pewno ten problem dotyczy, choć oczywiście bez wątpienia, znajdą się i tacy mężczyźni, których ciało przypomina greckie posągi z idealnie wyrzeźbionymi mięśniami. Zawsze mówiłem, że mój brzuch znacznie bardziej przypomina bojler niż kaloryfer, ale w końcu przyszła taka chwila, że ja też postanowiłem powalczyć ze swoją nadwagą. Niestety, do wszystkiego trzeba mnie zmuszać. Stąd też zacząłem zastanawiać się jak zmotywować się do ćwiczeń?

Bardzo mocno zmotywowała mnie moja żona, która zauważyła, że coraz gorzej się czuje, a kiedy doszły do tego jeszcze kiepskie wyniki badań, wydała na mnie wyrok-”Piotrek bierzemy się za ciebie”. Na początku trochę się przeraziłem, bo już widziałem oczyma wyobraźni, jak umieram na siłowni, ale nie było aż tak źle. Kierowało mną jedno przekonanie… nie chcę być gruby.

Nowa dieta

zielona kawa na odchudzanieCały proces odchudzania zaczął się w moim przypadku od zmiany diety. Nie przeszedłem od razu na samą sałatę, ale stopniowo żona zaczęła przerzucać się ze smażenia na gotowanie na parze, a zamiast mojej ulubionej wieprzowiny, w menu zaczął królować drób. Na moje szczęście trafiłem na kobietę, która doskonale gotuje, więc nie cierpiałem zbytnio przez inny rodzaj posiłków, wszystko było jednak ograniczone do określonych porcji, w ramach diety 2000 kalorii. Dzielnie zniosłem pierwszy tydzień zmian żywieniowych, po których przyszła kolej na następne kroki.

Aktywność fizyczna

Jak twierdzą specjaliści „od odchudzania”- żadna dieta nie przyniesie wymiernych efektów bez odpowiednio dawkowanego wysiłku fizycznego. Przyznam się szczerze, że sport był mi zawsze bardzo bliski, ale z pozycji kibica. Odkąd pamiętam, uwielbiam piłkę nożną, ale żeby tak musieć za nią biegać – to było dla mnie nie do pomyślenia.

Tutaj znów wkroczył mój osobisty „motywator”, a konkretnie żona i bardzo szybko namówiła mnie do ruchu, kiedy się okazało, że przy skłonie, mój zasięg kończy się na poziomie kolan. Z resztą nie miałem zbyt wiele do powiedzenia, bo jeżeli chodzi o upór, moja druga połowa dorównuje w nim Hubertowi Wagnerowi. Tyle dobrze, że nie kazała mi biegać z obciążeniem, jak swego czasu miało to miejsce w przypadku naszej kadry siatkarskiej.

Skuteczna motywacja

zielona kawaMimo, że niechętnie, zacząłem swoją przygodę z czynnym uprawianiem sportu od długich spacerów. Niestety przy problemach z kolanami, bieganie mogłoby mi na początku bardzo zaszkodzić. Po 2 tygodniach takiego spacerowania, zauważyłem, że czuję się coraz lepiej, a poza tym miałem okazję do spędzania czasu wyłącznie z żoną. To była w pewnym sensie motywacja do dalszych działań.

Następnie przyszła pora na basen. Kiedy miałem naście lat uwielbiałem pływać i byłem bardzo częstym gościem na basenie. Nie miałem wówczas żadnych problemów z wagą, ale z czasem przez bardzo intensywną pracę i brak czasu, zupełnie zapomniałem o pływaniu. Po całym dniu poza domem, wolałem zrelaksować się oglądając telewizję. Kiedy jednak moi synowie zaczęli wspominać o wspólnych wyjściach na pływalnie, tym samym nakłonili mnie do działania.

Chciałem nauczyć ich pływać i tutaj konieczne było, danie dobrego przykłady. Wobec tego przez miesiąc wieczorami chodziłem na miejską pływalnie i sprawdzałem swoje możliwości. Okazało się, że nie jest ze mną tak źle i po tym czasie, byłem w stanie przepłynąć już 50 metrów. Ciało w wodzie jest o wiele lżejsze, więc pewnie to jest zasługą mojego sukcesu. Potem już regularnie chodziłem z chłopakami na basen, a kiedy opanowali sztukę pływania, zaczęliśmy urządzać sobie małe zawody.

Bez bliskich ani rusz – motywacja rodzinna.

Moi bliscy bardzo skutecznie potrafią zmotywować mnie do działania. Przyznam się jednak, że największą ochotę do dalszej walki zyskiwałem, kiedy okazywało się, że waga spada. Na początku nie były to jakieś rekordowe wyniki, ale gdy sport zaczął przynosić mi ogromną satysfakcję, coraz szybciej traciłem kolejne kilogramy. Uczucie towarzyszące zakładaniu za dużych już ubrań, też daje ogromnego „kopa”. Poza tym po pewnym czasie zacząłem stosować suplement wspomagający odchudzanie – Green Coffee, za sprawą którego walka z moją nadwagą stała się jeszcze skuteczniejsza.

Aby zmotywować się do ćwiczeń powinniśmy pamiętać, że nie powinniśmy robić niczego na pokaz. Wszelkie działania, jakie podejmujemy służą wyłącznie nam i będą miały bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Moją największą motywacją była rodzina, ale być może wy, znajdziecie inspirację w czymś innym. Może to być chęć przypodobania się kobiecie, lub cokolwiek innego. Wiele osób zaczyna swoją walkę z kilogramami, kiedy zbliża się sezon letni i trzeba będzie wyjść na plażę w kąpielówkach. Na pewno zgodzicie się, że duży obwisły brzuch, nie będzie się dobrze prezentował, a co więcej może stać się powodem wielu kompleksów. Jednak zawsze lepiej przyciągać spojrzenia ładną sylwetką.

Sam nie jeden raz myślałem o tym, aby wyglądać jak młodzi i dobrze zbudowani mężczyźni, których widywałem na plaży. Na pewno wy również chcielibyście przyciągać tęskne spojrzenia dziewczyn, poczuć się sexy . Powiem wam, że wszystko jest możliwe.

Ważne jest to, aby nie pozostawać bezczynnym.

Ćwiczenia sprawiły, że:

– poczułem się lepiej,

-miałem więcej okazji do spędzania czasu wspólnie z bliskimi,

– zacząłem chudnąć,

– na nowo odkryłem dawne hobby- pływanie,

– stałem się pewniejszy siebie, wyzbyłem się nieśmiałości.

Logo Green CoffeeJeżeli Wy też macie problemy z motywacją, sprawdźcie na własnej skórze, jakie efekty daje regularna aktywność fizyczna. Kiedy dołoży się do niej jeszcze zdrową dietę i suplementy na skuteczne odchudzanie, w moim przypadku był to Green Coffe, efekty szybko się pojawią.

Postaram się napisać dużo więcej o sportach idealnych dla osób w moim wieku, z problemami zdrowotnymi, ale już dziś uwierzcie mi, sport to doskonała zabawa.


O Autorze

Piotrek

Piotrek

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Ćwiczenia na talię osy cz1.

Ćwiczenia na talię osy cz1. Dziś nie chcąc Was zanudzić kolejnymi ćwiczeniami na uda i pośladki, przerzucimy się na ćwiczenia pomagające...

Zamknij