Aktywność Ciało Odchudzanie Rzeźba Siła Zdrowie

Kolacja po treningu – szybki mini poradnik

Piotrek
Napisane przez Piotrek

Kolacja po treningu – szybki mini poradnik

Wielu z Was aktywność fizyczną uprawia zazwyczaj wieczorem, po pracy. Aktywność ta ma różne nasilenie, ale niezależnie od poziomu zmęczenia, zawsze przychodzi… pora na głoda!

szybkie i skuteczne odchudzanie

I co wtedy? Jeść czy nie jeść?! Dylemat godny Szekspira :)) Odpowiadam: JEŚĆ! Kolacja po treningu jest bardzo ważna!

ALE CO?!

Co jeść na kolację po treningu - SupleNaTak

Co jeść na kolację po treningu?

Należy pamiętać o podstawowej zasadzie: posiłek po treningu ma za zadanie odbudować mięśnie. I to niezależnie od pory dnia, czy nocy. Jeśli trenujecie w godzinach wieczornych, musicie po wysiłku dostarczyć potrzebnych do odpowiedniej regeneracji składników odżywczych!

Dlatego jeśli chcecie schudnąć, to należy zjeść po treningu, ale zdecydowanie mniejszą porcję, którą możecie swobodnie uzupełnić porządnym śniadaniem. Natomiast, jeśli bardziej zależny Wam na budowie sylwetki to powinniście zjeść taką porcję, aby poczuć sytość.

Ogólnie przyjętym i błędnym postępowaniem jest niejedzenie po wieczornym treningu. Nie ma nic gorszego – to nie pomoże w odchudzaniu, a jedynie osłabi Wasz organizm. Odchudzanie to nie głodówka – to odpowiednie posiłki spożywanie w odpowiednich porach.

O Autorze

Piotrek

Piotrek

1 Komentarz

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Jak pozbyć się zakwasów po ćwiczeniach – 20 skutecznych sposobów cz. 2

Jak pozbyć się zakwasów po ćwiczeniach – 20 skutecznych sposobów cz. 2 W poprzednim artykule, dotyczącym sposobów na pozbycie się...

Zamknij