Aktywność Masa Rzeźba Siła

Siłownia inaczej, czyli co nas NIE kręci, co nas NIE podnieca, co nas śmieszy…

Kasia
Napisane przez Kasia

Siłownia inaczej, czyli co nas NIE kręci, co nas NIE podnieca, co nas śmieszy…

Witajcie! Dzisiaj miała być inna tematyka, ale ten temat wyskoczył jak Filip z konopi :) Chodził za mną już od dłuższego czasu i w końcu (po zebraniu kilkuset ankiet w kilkunastu klubach fitness) mogę napisać parę słów na temat irracjonalnych zachowań na siłowni, czyli o tym, co nas NIE kręci, co nas NIE podnieca, co nas wkurza i co nas śmieszy na siłowniach…

co nas śmieszy na siłowni - SupleNaTak.pl

Cudaki na siłowni

Na siłowniach zdarzają się podziały sal wg płci, ale generalnie dominują siłownie koedukacyjne. I tam właśnie można napatrzeć się do woli na różnego rodzaju zachowania, które nie powinny mieć miejsca na siłowni. I nie dotyczy to osób, które są początkujące, o nie, zachowania te zazwyczaj „uprawiane” są przez stałych bywalców siłowni, którzy są w swoim mniemaniu omnibusami treningu i wszystkiego, co jest związane z tą tematyką, czyli nie tylko zachowań, ale też ubioru.

Czyli szpan, szpan i jeszcze raz raz szpan, który często bywa dysfunkcyjny i po prostu śmieszny… Nie wspominając już, że osoby takie dają zły przykład „Świeżakom”, a pamiętajmy, że nie każdy klub fitness ma swojego trenera, który pokieruje osoby początkujące na właściwe tory.

Jeśli jednak interesuje Was temat siłowni i wszelakiego wysiłku na poważnie, polecam wpisy:

Szpan mięśniami na siłce - SupleNaTak

Z racji tego, że jestem kobietą, nie oprę się pokusie i zacznę od sekcji dla Pań. Dzięki osobom ankietowanym, ale też i moim obserwacjom, udało mi się wyselekcjonować ścisłą czołówkę 5 takich siłowych śmiesznostek i dramatów… Zaczynamy!

10

Top Pięć Kobiet!

Miejsce 1:

Full wypas makijaż, którego nawet tony wylanego potu nie zmyją – i może to lepiej, bo widok powodzi kosmetyków na pięknej jeszcze do niedawna buźce każdego przyprawiłby o ciarki…

Makijaż + Siłownia -SupleNaTak.pl

Miejsce 2:

Rozpuszczone długie włosy, prosto od fryzjera – przerzucając je z jednego ramienia na drugie  „fitneska” taka traci więcej czasu i energii, niż na właściwy trening, nie wspominając już o nadmiernym poceniu się, choć są i takie, na których czole nie zobaczycie  najmniejszej kropelki potu – tak ciężko ćwiczą!

Długie włosy + Siłownia -SupleNaTak

Miejsce 3:

Rozmowy przez telefon – tak, udowodniono gdzieś kiedyś, że podczas takiej rozmowy także tracimy kalorie, no ale już rozmowa przez telefon na siłowni PRZEZ CAŁA GODZINĘ – toż to prawdziwy wyczyn treningowy! I niech nikt nie waży się stwierdzić, że Miss Fitness  nie ćwiczy – przecież siedzi na rowerku!

Rozmowy przez telefon + Siłownia -SupleNaTak.pl

Miejsce 4:

Strzelanie oczami tudzież obgadywanie wszystkich i wszystkiego dookoła – konstruktywna krytyka jest ważna, ale w tym przypadku nie ma o niej mowy… Strzelanie oczami i sprawdzanie wrażenia, jakie wywiera na otoczeniu nowy strój do ćwiczeń, nowe tipsy, czy nowe rzęsy nie pomogą w skupieniu się na właściwym treningu, chociaż pamiętajmy, że priorytety bywają różne… nawet na siłowni, na której wydawałoby się, że powinien być tyko jeden!

Strzelanie Oczami + siłownia - SupleNaTak.pl

Miejsce 5:

Status „gość” – są inni, żeby za mnie sprzątać, zachowanie spowodowane niechlujstwem i brakiem nawyku higieny otoczenia – do woreczka tego można wrzucić m.in.:

  • nie odkładanie sprzętu na miejsce,
  • nie wycieranie sprzętu ogólnie dostępnym płynem dezynfekcyjnym po każdym ćwiczeniu,
  • nie zmienianie obuwia,
  • zostawianie po sobie śladów, w postaci pustych lub pełnych butelek po wodzie mineralnej,
  • nie przynoszenie własnych ręczników.

Tego chyba nie trzeba komentować…

Status Gość+ Siłownia - SupleNaTak

O Autorze

Kasia

Kasia

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Dieta zgodna z grupą krwi A

Dieta zgodna z grupą krwi A Czyli kolejny wpis z cyklu dieta zgodna z grupą krwi oraz z kategorii Odchudzanie....

Zamknij