Ciało Gościnne wpisy Odchudzanie Zdrowie

Jak zwalczyć efekt jojo?

Kasia
Napisane przez Kasia

Jak zwalczyć efekt jojo?

Witam:­) Już od dawna śledzę wasz portal i w końcu postanowiłam się odważyć i dodać coś od siebie, mając na względzie Wasz dział wpisy gościnne:­)

Prowadzę mały sklep z odzieżą, który w założeniu miał być zwykłą odzieżówką, a przekształcił się jakoś samoistnie w sklep sportowy, tzn. w sklep z odzieżą sportową:­) Przychodzą do mnie panie z całego naszego miasta i ostatnio naszła mnie refleksja, po wizycie jednej klientki, która co dwa miesiące kupuje u mnie nowe dresy na siłownię i aerobik. Zauważyłam u niej ciągły i nieustanny efekt jo­jo

 środki odchudzające na receptęRaz robi euforyczne zakupy w rozmiarze S, żeby zaraz potem z depresją kupować rozmiar L…

To natchnęło mnie, żeby napisać pokrótce o tym, jak wyjść z błędnego koła efektu jojo!

Mam nadzieję, że się przydadzą moje sklepikowe rozważania:­)

Pozdrawiam, Małgośka z Gorzowa :­)

Kasia: Cieszymy się, że tym tekstem otworzyliśmy dział Wpisy Gościnne. Mam nadzieję, że temat zainteresuje czytelników i być może sami napiszecie do nas meila w którym będziecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami i ciekawymi tekstami na różne tematy związane ze zdrowiem, dietą czy suplementacją. Pani Małgosi dziękujemy za kontakt meilowy i ten Tekst.

Każdy z nas kiedyś stosował lub też stosuje jakąś dietę. A przynajmniej próbował lub próbuje.

Jak to jest, że jednym się to udaje, a innym nie, niezależnie od rodzaju diety? Dlaczego w pewnych przypadkach waga nie spada, a wręcz spotkamy się z odwrotnym efektem, bądź naszym „ukochanym” efektem jo­jo?

I w końcu poddajemy się, zniechęcamy, machamy ręką i wracamy do poprzedniego trybu życia, a jo­jo staje się naszym najlepszym „przyjacielem.”

Każdy z nas zna efekt jo­jo, zazwyczaj z autopsji. Jest to wahanie wagi naszego ciała, spowodowane zazwyczaj odchudzaniem. Wahanie to ma miejsce w bardzo krótkim czasie, zazwyczaj po zakończeniu kolejnej diety­cud, kiedy to jesteśmy odurzeni euforycznie jej efektami i czujemy się jak młode i piękne bóstwa. Wszystko znowu nam wolno! Hurra!

Witaj wytęskniony McDonaldzie:­) Zasłużyłam sobie na Ciebie, przecież poświęcałam swój umysł i ciało przez całe dwa miesiące!

Tak to u was działa?

Zazwyczaj tak to się odbywa u wszystkich… Po zakończeniu diety, przy takim toku myślenia, ZAWSZE następuje błyskawiczny przyrost kilogramów i to zazwyczaj z nadwyżką, która także w krótkim czasie doprowadza nas do depresji i zniechęcenia…

Pytamy: Jak to? Wszystko to na nic?!!!

I wtedy zaczyna się umysłowy hardcore. Łykamy garściami tabletki, kupujemy hurtowo środki na odchudzanie, jakiekolwiek, aby dużo. Robimy wszystko, żeby ponownie (i łatwiej tym razem, wydawałoby się) uporać się z uporczywie nawarstwiającym się tłuszczem i efektem jo­jo, rozpaczą i niemocą, a także bezsilnością…

Jak się uchronić przed tym błędnym kołem?

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że jo­jo rodzi się dzięki naszej nieumiejętności odżywiania się po zakończeniu diety, czyli mówiąc krótko – wracamy do starych żywieniowych przyzwyczajeń.

Należy sobie też uświadomić kolejną sprawę – dieta to styl życia, nie ma ona terminu końcowego, nie ma dead line. Z dietą trzeba związać się na całe życie. Trzeba się nauczyć z nią żyć. Trwałe efekty uzyska się tylko i wyłącznie wówczas, jeśli stanie się naszym sposobem na życie, jeśli połączymy ją z odpowiednimi ćwiczeniami, ruchem, a także suplementami i witaminami.

Aktywność fizyczna, regularność ćwiczeń oraz suplementacja są tu naszymi sprzymierzeńcami i odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu zdrowia, sprawności i kondycji, wzrostu mięśni i zwiększaniu spalania tłuszczu, nakręcając nasz metabolizm.

Należy spokojnie i konsekwentnie przechodzić przez kolejne fazy diety i nie odpuszczać nawet wtedy, kiedy w końcu zmieścimy się w nasze ukochane jeansy w rozmiarze 36. Po przeprowadzeniu głównej strategii i ataku na nasze zbędne komórki tłuszczowe, dietę należy ustabilizować, Thermacuts-SupleNaTak.pla nie pozbywać się jej. Pamiętajmy, że najbardziej optymalny spadek wagi to od 1 kg do 1.5. Na tydzień, nie na dzień, jak to niektórzy z nas by chcieli…
I pamiętajmy o jednej podstawowej zależności: żeby pozbyć się efektu jo­jo na zawsze, należy stosować dietę jak najdłużej, jak najwolniej i jak najmniej drastycznie. Im wolniej chudniemy, tym szybciej zapominamy o jo­jo. Im szybciej chudniemy, tym szybciej tyjemy!


O Autorze

Kasia

Kasia

2 komentarze

  • Oj, napisałaś Kasiu o mojej bolączce… Jakbym się nie starała, to zawsze to upier…liwe jo-jo jest ze mną… Czytałam Twój artykuł i to jest prawda o tych fazach diety i o konsekwencji, ale teraz myślę sobie, że może zastosuję się do tej diety dopasowanej do grupy krwi, może to będzie skuteczne, bo też o tym czytałam… Jak myślisz, Kasiu? Suplementy przecież to nie wszystko, jak sama napisałaś, nie jestem naiwna, chociaż muszę przyznać, że po tym waszym Therma Cuts bosko mi się na siłowni ćwiczy, w ogóle nie czuję zmęczenia:-)

    • Witam :)
      To był artykuł Pani Małgorzaty:), a Ja Tylko dodałam go na stronę. Polecam bądź na bierząco ze stronką, a napewno będą efekty. Co do diety, ależ oczywiście po to to publikujemy i piszemy o tym wg. Nas jes to warte spróbowania. Wiki Aktywny tryb życia+dieta+suplementacja to jest najlepsze połaczenie do tego aby mieć pożądaną sylwetkę, sama widze, że już to stusujesz:)

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Close
Przeczytaj inne:
Trening bez siłowni – Pistolet łatwiejsze techniki

 Trening bez siłowni - Pistolet łatwiejsze techniki W ramach przygotowania się do pełnego pistoletu, zwanego również pistoletem klasycznym, warto potrenować nieco łatwiejsze techniki....

Zamknij